GBOB Czech Republic

Podmínky soutěže

PROCES 

Tři soutěžní bloky GBOB. Soutěžící každé zúčastněné země prochází nejprve (1) regionálními koly. Vítězové svých regionů se stávají semifinalisty (2) národního finálového kola a ten nejlepší, jeden jediný vítěz, získává vstupenku do (3) světového finále.

KVALIFIKACE 2015 GBOB/3

(1) Regionální kolo. Soutěž je rozdělena do 4 regionálních kol.  Do každého regionálního kola se kvalifikuje vždy 10 kapel. Do regionálního kola postupuje:

a. 5 kapel vybraných odbornou porotou v příslušném regionu

b. 5 kapel s nejvyšším počtem SMS hlasů v příslušném regionu (hlasy se sčítají vždy týden před konáním regionálního kola) 

 

Vítězem  regionálního kola je  (A) kapela, kterou vybere odborná porota vždy v rámci živého vystoupení a (B) kapela, která získá nejvíce hlasů přítomného publika. Do finále postupují obě dvě kapely. 

  

(2) Národní finále. Do finálového kola postupují:

a. vždy dvě vítězné kapely z regionu

b. kapela s absolutně nejvyšším počtem SMS hlasů bez ohledu na region, tzv. divoká karta 

c. divoký kůň poroty - jedna z kapel, které se zúčastnily regionálního kola třetího ročníku na základě nominace poroty, ale nepostoupily do finále přímo ze soutěžního večera

 

Vítěze národního finále určí odborná porota. 

 

(3) Mezinárodní finále. Vítěz národního kola postupuje do mezinárodního finále o 100 000 dolarů. 

Pokud vítěz daného kola nebude mít možnost z jakýchkoliv příčin pokračovat v soutěži, do  dalších kol soutěže postupuje kapela umístěná na druhém, případně třetím, místě posledního kola soutěže. Pro tento případ je odborná porota povinna v každém soutěžním kole určit pořadí 1.-3. nominovaných kapel. Pravidlo platí pro všechna kola soutěže. Při rovnosti hlasů rozhodne o dalším postupu organizátor soutěže.  

 


PODMÍNKY VYSTUPOVÁNÍ V REGIONÁLNÍM KOLE

  • organizátor zajistí v místě konání soutěžního kola k užívání všech zúčastněných kapel adekvátní ozvučení a osvětlení,
  • organizátor poskytne k povinnému užívání všech zúčastněných kapel standardní bicí, basy, kytarové zesilovače, mikrofony, backline a další základní zařízení užívaná na všech koncertech GBOB,
  • členové hudební skupiny si přinesou k vlastnímu užívání osobní hudební nástroje, jako jsou kytary, klávesy, klávesové pedály apod. Bubeníci si přinesou vlastní bicí pedály, paličky a štětky. Klávesy a jiné osobní nástroje budou umístěny na pódiu před začátkem soutěžního večera a setrvají zde až do jeho ukončení,
  • v rámci regionálního kola kapely vystoupí se soutěžní skladbou + 1 (celkem 2 skladby),
  • všechny kapely jsou v místě konání soutěžního kola povinny následovat pokynů pořadatele

REKLAMA