I když se zdá, že létem všechny vhodné podmínky pro výsadbu rostlinek končí, není tomu tak. Podzim je ideální doba pro sázení celé řady rostlin, zejména stromů, keřů a jarních cibulovin. S údržbou podzimní zahrady již není tolik práce, takže se klidně můžete věnovat sázení rostlinek.
Kořenová a listová zelenina: Pokud chcete stihnout ještě letošní sklizeň zeleniny, je vhodné zasít semínka rané ředkvičky či raného salátu nejlépe v září. Jestliže byste chtěli uspěchat jarní sklizeň, můžete v říjnu či listopadu vysít karotku i pastinák. Na jaře se tak budete radovat z předčasné sklizně čerstvé jarní zeleniny.
zeleninový truhlík
Cibulová zelenina: Podzim přeje také cibuli a česneku. Pokud seženete kvalitní český česnek vhodný na sázení, počkejte s výsadbou až na chladnější dny. Nejlepší doba je v listopadu, ale může být i později.  Když se cibule vysází na podzim, jarní úroda má náskok.
Jarní cibuloviny:V září a říjnu můžete také vysít jarní cibuloviny, které budou na jaře ozdobou vaší zahrádky. Na podzim je vhodné vysázet zejména cibulky tulipánů, narcisů a krokusů. Líbí se vám, když po zimě jako první květinky vykukují sněženky? Vhodný čas na jejich výsadbu je také na podzim. A pokud milujete růže, nezapomeňte na sázení už v říjnu.
červená růže
Keře a stromy: Dřevinami, které je vhodnější vysadit na podzim, jsou zejména okrasné keře a dřeviny. Díky tomu stihnout lépe a hlouběji zakořenit. Mezi okrasné dřeviny vysazované v podzimních měsících patří magnólie, sakury i jehličnany. Existují také typy ovocných stromů, které je lepší sázet na podzim. Jde především o jabloně, třesně a hrušky. A jak všichni víme, chuť ovoce z vlastní zahrádky je nezaměnitelná.
Využijte toho, že na podzim již na zahrádce máte více času a začněte se sázením dříve. Až vaši jarní zahrádku budou zdobit květiny, rozkvetlé stromy a čerstvá domácí zelenina, nebudete litovat.

5/5 - (2 votes)