Přírodní prostředek známý již tisíce let

Již brzy se o slovo opět přihlásí jarní počasí a my se budeme moci vrátit k našim oblíbeným sukním a šatům. S tím však souvisí jeden nepříjemný úkol a společenská povinnost. Postarat se o to, aby naše dlouhé nožky byly trvale bez chloupků.

nohy

Depilace nebo epilace?
Při depilaci odstraníme chloupek pouze nad pokožkou, tedy bez kořínku. Pro takové odstranění můžeme použít depilační krémy, nebo klasické holení. Jedná se o velmi jednoduchou a zcela bezbolestnou metodu. Rychlé odstranění chloupků má však i svou nevýhodu. Z efektu depilace se můžeme těšit jen velmi málo dní. Často už třetí den jsou chloupky opět viditelné. Oproti tomu jsou účinky epilace mnohem delší. Můžeme použít nejrůznější epilační vosky, nebo elektrický epilátor. Chloupky z pokožky zmizí až na několik týdnů, jelikož trvá delší dobu, než se vytvoří nový vlasový kořínek. Při epilačních metodách se také můžeme těšit na postupné oslabení a zesvětlení chloupků.

Bolí to?
Epilační metody můžete pociťovat jako mírně nepříjemné. Provází je tahání, škudlení a občasné štípnutí. Tyto nepříjemné pocity však můžete velmi zmírnit, pokud se rozhodnete pro šetrnou metodu. Cukrová depilační pasta je čistě přírodní prostředek, který můžete použít na celé tělo, včetně velmi citlivých míst. Její použití je velmi jednoduché a mnohem méně bolestivé. To proto, že postupujete po menších částech, ale zejména z toho důvodu, že strhávání provádíte po směru růstu chloupků. Tím se použití cukrové pasty zásadně liší od epilací teplými nebo studenými vosky. Strhávání po směru růstu chloupků je mnohem šetrnější a k vaší pokožce jemnější.

cukrová pasta

Cukrovou pastu používali již před tisíci lety, proč myslíte, že dosud nebyla nahrazena? Protože neznáme lepší prostředek. Její používání si oblíbíte i vy a po ostatních depilačních nebo epilačních metodách již nesáhnete!