Nenechávejte si bazén jen pro sebe


Kdo si pořídí na zahradu bazén, zpočátku se na něj těší tak, že v něm mnohdy tráví spoustu hodin volného času. Nachystá si vhodné občerstvení a vychutnává si tu zmrzlinový pohár, pochutnává si na chlebíčcích a povaluje se na hladinovém lehátku se sluncem nad hlavou. Bazén přináší báječný pocit uvolnění, proto se tu také dobře zbavíte stresových vlivů, a to ani není nutné být přímo pod hladinou. Někdy stačí být jen poblíž nádrže, odkud se do ovzduší uvolňují záporně nabité ionty, potřebné pro buněčnou regeneraci.

bazén v horách

Po určité době si však zřejmě uvědomíte, že mít zapuštěné bazény levné jen pro sebe je docela nuda. Přestane vás to samotné bavit a přijde vám zcela logické sdílet vaši radost s někým dalším. Proto byste mohli nabídnout bazén jako vhodné prostředí pro uspořádání zahradní párty.

dívka v bazénu

Oslavy u bazénu nejsou ničím výjimečným, objevují se i v některých filmech nebo hudebních videoklipech a bazén slouží nejen pro ochutnávku dobrot, ale i pro intimnější sbližování. Lidé v plavkách mají totiž k sobě blíž, než si myslíte.

Jakákoli oslava pořádaná zejména v interiéru se přímo podbízí k oblékání slavnostních oděvů. Muži přichází v saku, ženy v kostýmech či společenských šatech a akce tak trochu může připomínat snobství. Luxusní oblek a kostýmek pak může svádět k tomu připadat si jako něco víc, nadřazeného ostatním, a lidé pak také rádi podle oblečení ostatní posuzují. Chcete-li však prožít chvíle s přáteli v duchu romantiky a přirozenějším způsobem, dejte jim najevo, aby si vzali s sebou plavky, a klidně dorazili ve sportovním či ležérním oblečení.

Znáte skladbu od Jaroslava Ježka “Šaty dělají člověka“? Ta se velice trefně zabývá snobstvím a upozorňuje na holou pravdu, že oblečení nikdy neodhalí skutečnou pravdu, ukrytou v nitru každého z nás, a sice morální kredit a duchovní úroveň. U bazénu se vám ten morální kredit odhalovat mnohem lépe.