Nezapomínejte při zařizování interiéru na detaily

Jistě všichni víme, že dominantou obývacího pokoje je sedací souprava, ložnice zase manželská postel a koupelny vana či sprchový kout. Na co se však vyplatí neopomenout jsou drobné bytové doplňky, které dokáží podtrhnout celkový ráz interiéru, případně jej kompletně změnit.
lampa se sochou.jpg
Do úvahy tak můžete vzít:

· osvětlení
· dveře
· vypínače a zásuvky
· závěsy a rolety
· květiny
· polštáře a přehozy
· zrcadla
· koberce
· prostírání
· drobné dekorativní předměty jakými mohou být sošky, svícny a podobně

V případě osvětlení máte na výběr z mnoha rozličných tvarů svítidel, barev, ale i materiálů použitých pro jejich výrobu. Hovořit lze o klasických stropních typech, nástěnných či podhledových. Stylovým a zároveň užitečným doplňkem může být i stojací lampa na stůl, ideální pro pozdní práci nebo četbu.
křeslo v koutě.jpg

I vypínač může být stylovým doplňkem

Stejně je tomu tak u nenápadných vypínačů, které mnoho lidí příliš nebere v potaz při zařízení místnosti . K dispozici je přitom opět nepřeberné množství typů. Méně obvyklým řešením může být kupříkladu retro kruhový vypínač s otočným sepnutím, vyrobený z porcelánu.

Že květiny dokáží oživit snad každé místo není pravděpodobně překvapením. Mnohé z nich přitom nejen překrásně kvetou, ale mohou mít i zdraví prospěšné účinky. Obklopíte-li se zelení, jistě získáte více energie a chuti do života.
rostliny na okně.jpg
I když máte dřevěné parkety či plovoucí podlahy, měli byste zvážit koupit koberce, zcela dostačí drobných rozměrů. Právě ty lze ideálně a vkusně umístit například ke konferenčnímu stolu v obýváku. Mohou být přitom vyrobeny nejen z umělých vláken, ale i přírodních, jakými jsou vlákna vlněná, bavlněná a hedvábná, ale i ta vyrobená z kokosu nebo mořské trávy. Kreativitě se meze rozhodně nekladou.

Pochopitelně svou roli hrají i zvolené barvy, do nichž budete místnost ladit. Rozhodnete-li se pro světlejší krémové odstíny, bud váš interiér působit nejen moderně, ale zejména opticky větší. Modrá škála barev pak vzbuzuje pocity klidu a harmonie, může napomoct i vaší koncentraci. Oproti tomu odstíny červené představují rovnítko ke slunci, energii a živelnosti. Pečlivě tedy zvažujte své možnosti.