Viagra versus adaptogeny aneb ve hře je váš testosteron


Generika Viagry se na Internetu nabízí jako lákavá možnost poradit si s nedostatečnou erekcí, ale mnoho sebevědomých mužů již ví, že se jedná o prakticky stejný základ, léčivou látku Sildenafil, která je ovšem syntetického původu, a nemá nic společného s přírodní léčbou. Problémy s erekcí většinou souvisí s nedostatečným zvládáním stresových situací, s nimiž neúměrně narůstá výskyt stresových hormonů, tím se mění hormonální rovnováha v dysbalanci a z důvodu poklesu tvorby testosteronu pak dochází k erektilní dysfunkci.

milenci u moře

Proto se vyplácí důvěřovat přírodní medicíně, respektive mnoha generacím našich předků, které v průběhu několika tisíc let prověřily účinnost adaptogenních rostlinek, s nimiž se jde po prapůvodní příčině a nastoluje se v těle přirozený stav. K těm nejznámějším patří například Maca peruánská, Ashwagandha, korejský Ženšen a Kotvičník zemní.

Maspalomas Gran Canaria

Čím ještě zvýšit váš testosteron

Optimální hladina testosteronu však může být narušována dalšími vlivy. Jedním z nich je nevhodně poskládaný jídelníček, a pokud si jej pohlídáte v součinnosti s nakupováním potravin z prodejen zdravé výživy, zdá se být již všechno v pořádku, ale nemusí to platit vždy a všude. Ve hře může být ještě něco – kvalita partnerského vztahu. Vaše partnerka vám totiž může „zvedat adrenalin a snižovat testosteron“ i nevědomými procesy.

Hašteřivá žena – objevit ženu či dívku na úrovni, aby byla laskavá, milá, přívětivá, pracovitá a skromná, není jen tak, a každému se to nemusí povést. Čím více vaše přítelkyně projevuje negativních rysů, tím větší problémy v sexu budete mít, i přesto, že se zdravě stravujete a vyhýbáte se stresu.

Parfémy – víte, že parfémy mohou také vyvolat stres? Zejména ty syntetické. Ale i přírodní parfém mužům mnoho nepomáhá při tvorbě testosteronu, a víte proč? Protože muž potřebuje cítit vaše tělo, váš pot, a orientovat se podle něj kvůli genetické vhodnosti pro plození potomků. Jestliže tedy muže vzrušují vaše kalhotky, propocené tričko nebo ponožky, je to dobré znamení a zároveň přírodní zabezpečení proti incestu a podobným nepříjemnostem, kdy se rodí defektní děti.