K sousedům se nečuchá

Bydlíte v paneláku? Sice máte zdi a dveře, ale je velice pravděpodobné, že o sousedech víte více než byste chtěli. Zvuky, které se šíří domem se stěnou zastavit nedají. A ještě jedna věc se dostane kamkoliv, a to jsou zápachy. Nejen z WC, ale i z kuchyně.

Každý panelák má společné stupačky, vedené většinou v šachtici, umístěné za WC. Jsou tam rozvody vody a plynu. Další společnou částí domu je vzduchotechnika. Každá modernější kuchyň má digestoř a vzduch je odsáván do vzduchotechnického potrubí. Někdy jsou ventilátory umístěné v koupelně a na WC. Pokud vše funguje, jak má, odsávají se nepříjemné pachy z domácností vzduchotechnikou na střechu a ven do ovzduší.

vzduchotechnika

Problém nastane, když začneme cítit co nám nevoní a není to z našeho bytu.

Předejít problémům se dá revizí vzduchotechniky https://www.taurisplus.cz/produkty-sluzby/kamerove-prohlidky/. Firma nabízí preventivní kamerové prohlídky, ale samozřejmě i při havarijních případech se na ně můžete obrátit. Potrubí prohlídnou kamerou, najdou překážku navrhnou způsob odstranění a pak ji úspěšně odstraní.

Šíří-li se vašim panelákem pachy, nevěstí to nic dobrého a je třeba okamžitě hledat příčinu. Pokud se dostane do vzduchotechniky jakékoliv cizí těleso, je nutné ho co nejdříve odstranit, jinak hrozí možnost požáru, což v případě paneláku může mít katastrofické následky. Nechat prohlédnout vzduchotechniku kamerou je jistota průchodnosti bez překážek.

kuchyně

Nejen revize vzduchotechniky, ale i další revize např. plynu, elektřiny, hromosvodů, komínů, to vše přispívá k našemu klidnému spánku s pocitem bezpečí. Vždy se svěřte do péče odborníkům, kteří ví, jaké nedostatky mají hledat.

Nechtěně posloucháte, jak se vaši sousedi hádají? I takový je bohužel život. Ale pokud cítíte, co si vaří k obědu, měli byste povolat firmu a nechat zkontrolovat vzduchotechniku celého domu.