Využijte tažné zařízení pro individuální dovolenou

Skupinové zájezdy organizované cestovními kancelářemi mají svá plus i mínus. Výhodné je, že veškeré administrativní kroky ve věci ubytování a přepravy na cílové místo padají na jejich vrub, což je jistě příjemné, jestliže vše klapne a máte štěstí na schopného organizátora. Tím hlavním mínusem je ovšem velká koncentrace osob v ubytovacích zařízeních typu hotelů a stejně tak doprava letecká či autobusová.

Vydat se na vlastní pěst do oblasti, kde to neznáte, a musíte se spolehnout na své vlastní schopnosti a ochotu majitelů soukromých penzionů, je sice trochu riskantní, ale zpravidla mívá takové úsilí dobrý konec.

obytný karava

Proč tedy alespoň zvážit jízdu na dovolenou vlastním vozem?

Lépe je v tuzemsku – necestujete příliš daleko, takže tím snížíte i spotřebu paliva, netýkají se vás žádné zahraniční restrikce ohledně současné pandemické situace, snadno se všude domluvíte i bez ohledu na oblastní nářečí. A to nejlepší na konec – na našem území je tolik nádherných přírodních památek a rezervací, že by nám je mohl závidět celý svět, stačí nahlédnout do mapy a mnohdy zjistíte, že mnohé z nich vůbec neznáte.

kolo na cestách

Využijte tažná zařízení – v současné době je velký zájem o nosiče kol instalované na kulový čep. Je to bezpečnější řešení (kola nejsou na střeše a vidíte na ně), méně náročné na instalaci, nemají negativní vliv na jízdní vlastnosti (kola jsou nízko nad zemí a tím se nezvyšuje těžiště jízdní soupravy). A kola na dovolené v tuzemsku by neměla chybět.

Minimální riziko nákazy Covidem-19 – ubytování v malém penzionu poskytuje větší klid a pohodu, dostatek soukromí a minimální kontakt s dalšími lidmi. Zvláště tehdy, cestujete-li za přírodou a preferujete horské túry nebo cyklistické výlety. Vyhněte se raději větším městům a ve svém zájmu i frekventovaným hradům a zámkům a zjistíte, že mnohem více energie načerpáte v přírodě.