Získejte zdravé nehty a vlasy!

Trpíte již delší dobu na sníženou kvalitu vlasů a nehtů? Příčin může být hned několik, stejně tak jako preventivních opatření, které se s vámi pokusíme bedlivě prostudovat a přijít na to, jak zachránit vaše symboly ženské krásy!

žena v černém

Co se týče příčin lámavosti, začneme-li u vlasů, často bývá způsobeno právě jejich zvýšenou citlivostí v celkovém měřítku. Základními spouštěcími mechanismy bývají prudké změny teplot a počasí obecně. Například ne příliš dobře naše vlasová koruna odolává měnícím se ročním obdobím a je proto brát tuto skutečnost na zřetel a střídat produkty pečující o vlasy v návaznosti na jednotlivé roční doby a počasí. Těmito produkty míníme samozřejmě šampony, kondicionéry, v zimě i v létě je vhodné zařadit do své vlasové rutiny i pravidelné použití vyživující masky na vlasy nebo olejíčku po každém umytí. Jejich struktura se změní a budou hebčí a lehčí. Pokud se vám i přesto zdá, že vaše vlasy nejsou v takové kondici, jak byste si přáli, zauvažujte o typu hřebenu, který používáte. Případně můžete do stravy zařadit doplňky stravy podporující růst a stabilitu vlasů.

nalakované nehty

Další kapitolou jsou nehty a zde je důležité vzít v potaz také stravu. Pravidelný příjem výživných látek z ovoce a zeleniny, a zejména pak dostatek vlákniny, vápníku a hořčíku v potravě, nám může z dlouhodobého hlediska pomoci udržovat naše nehty zdravé a pevné. V případě, že chcete ještě více posílit jejich stav zevnitř, můžete začít užívat selen a zinek jako doplňky stravy. O nehty je potřeba pečovat s ohledem, přestože mohou budit dojem, že jsou nezničitelné. Často se na nich odráží celkový stav našeho organismu. Pokud jste zvyklí si ruce upravovat a jste příznivcem pravidelné manikúry, doporučujeme používat spíše přírodní lak na nehty, který nebude ničit jejich vnější strukturu, a spíše je zpevní a zachová jejich povrch neporušený. Mnoho přírodních laků bývá často doplněno o vyživující látky a jejich aplikace je totožná s běžnými laky na nehty.