Buďme moderní a soběstační


Určitě už i vy jste si v poslední době, která už trvá docela dlouho, opakovaně stěžovali na to, jaká u nás panuje stále větší drahota. Už i vy jste si jistě něco nekoupili, protože to bylo podle vašeho názoru vážně přehnaně drahé, už i vy jste se určitě v něčem omezovali. Prostě nám nerostou příjmy tak, jako rostou ceny, a tak se mnozí z nás dostávají do složité a třeba i do vysloveně katastrofální situace. Roste počet těch, kdo dokonce pobírají některé dříve skoro neznámé sociální dávky, jen aby to ustáli. A tato situace se pochopitelně podepisuje i na záležitostech souvisejících s energiemi. I těmi jsme začali významně šetřit.

solární panely

Kdekdo z nás vzal opět za své dávné komunistické propagandistické heslo ‚Nesvítíte někde zbytečně?‘ Kdekdo omezil topení elektřinou, kdekdo vsadil v rámci možností na úspornější spotřebiče nebo alternativy k elektřině. Což bylo a je motivováno snahou ušetřit. A kdo na elektřině ušetřil nejvíce? Samozřejmě ti, kteří se rozhodli zásobovat se touto sami, bez nutnosti platit velkým dodavatelům.

Samozřejmě, že tito někde netřou liščím ohonem ebonitovou tyč, samozřejmě, že tito nešlapou někde na kole s dynamem, aby si posvítili malým cyklistickým světlem. Ti, kdo chtějí na elektřině opravdu ušetřit, vsadili na fotovoltaiku.

panely na střeše

Mnohým z nás prostě pomohla fotovoltaika Plzeň. Ti, kdo si zde sehnali své vlastní solární panely, získali možnost vyrábět si svou elektřinu s využitím pouhého slunečního svitu, který je jak známo bezplatný, a tím se stali nezávislými na rostoucích cenách.

Ti, kdo si vyrábějí elektřinu sami, jsou prostě nezávislí. Mají své jisté dnes a nemusí se obávat ani toho, jaké zdražení přinese budoucnost. A nemusí se při tom ani omezovat. Protože pro ně pracuje Slunce, a to po nás nikdy peníze za svůj svit požadovat nebude. A s takto uspořenými penězi pak zvládneme spíše i tu drahotu, jež panuje v jiných ohledech.