Jak by měl vypadat náš pitný režim?

Pitný režim by měl být součástí zdravého životního stylu. Pro některé je dostatečný pitný režim přirozený, někdo jiný si k němu zase musí propracovat cestu. Jak ale tedy pít a co pít, aby se dal náš pitný režim považovat za zdravý? Věděli jste, že naše tělo tvoří až z 75 % voda? Je tedy naprosto přirozené, že potřebujeme do sebe přijímat dostatek tekutin. Vodu totiž potřebujeme kvůli mnoha věcem. Tekutiny, které přijímáme, nám například pomáhají regulovat tělesnou teplotu, přispívají ke správnému fungování ledvin a také k tomu, aby naše krev měla optimální hustotu.

voda

Pokud nebudete mít dostatečný pitný režim, hrozí vám, že budete trpět ztrátou pozornosti, bude vám nevolno, budete velmi unavení, budete trpět bolestmi hlavy a také se zhorší váš výkon. Kromě toho se může nedostatek tekutin promítnout i do vašeho vzhledu, například to může ovlivnit vaši pleť. Ale co bychom vlastně měli pít, aby byl náš pitný režim správný? Vhodnými nápoji, kterých můžete pít větší množství, je čistá voda, minerální voda, ovocné a bylinkové čaje. Co byste naopak určitě neměli pít ve větším množství, jsou slazené limonády. Příliš vysoký příjem cukru našemu tělu i zdraví škodí, a proto bychom neměli zbytečně přijímat cukr ve formě nápojů.

čaj

Určitě také pozor na alkohol. Samozřejmě, že neuškodí, když si občas dáte pivo nebo sklenku vína, ale alkohol by neměl tvořit pravidelnou součást vašeho pitného režimu. A jak je to s kávou? Mnoho z nás si neumí vůbec představit, že by bez kávy mohli fungovat. Pokud si dáte každý den kávu, ničemu to nevadí. Naopak, spoustu odborníků dokonce prohlašuje, že je káva pro naše tělo zdravá. Jen to s ní nepřehánějte, kvůli vysokému obsahu kofeinu. Maximálně byste měli vypít čtyři šály kávy denně. Můžete kávu částečně nahradit čaji, které mají v sobě kofein, což je například černý nebo zelený čaj.