Vestavěné skříně tak trochu jinak

Když si pořídíte šatní skříň z obchodu s nábytkem, půjde obvykle o dekor, který napodobuje či přímo zobrazuje pravé dřevěné letokruhy, anebo půjde o jednobarevnou vrstvu dýhy, nejčastěji v odstínech šedé, hnědé nebo krémové. Na tento konzervativní styl jsou sice lidé zvyklí již desítky let a přijímají tyto vzory od svých předků, to však neznamená, že tomu tak nutně musí být pokaždé, a že nábytek musí přesně takto vypadat.

vestavěné skříně

Všimli jste si někdy ve velkém obchodu s nábytkem například posuvných dveří šatních skříní v ložnici, které namísto dřevěného motivu zobrazovaly třeba zapadající slunce nad mořskou hladinou anebo záběr na exotické ovoce? Pravděpodobně ne, protože s touto odvážnou myšlenkou se na trhu s nábytkem prakticky nesetkáte. Přitom je to skvělý nápad, jak váš příbytek oživit.

rozkrojené pomeranče

Dopřejte si pohled na exotické ovoce

Motivy ovoce jsou nesmírně energizující, zlepšují náladu, dodávají elán k tvořivé činnosti a povzbuzují k veselému pohledu na okolní svět. Rozkrojené pomeranče, grepy a limetky podvědomě působí jako životabudič už jen tím, že každý z nás má v genech zakódován příjem čerstvého ovoce, jakožto zdroj silného antioxidantu, a to nejen díky vitamínu C, ale i rostlinným flavonoidům a dalším významným látkám.

Budete-li se probouzet a usínat v ložnici, kde jsou na posuvných dveřích zobrazeny pomeranče, bude vám to napomáhat ke zdravému životnímu stylu a co je v současné době pro člověka důležitějšího, než si udržet zdravý selský rozum a pečovat o své tělo v maximální možné míře?

S motivy ovoce i s dalšími zajímavými nápady se můžete seznámit například ve fotogalerii na stránce 6 Sten skříně, která poskytuje inspiraci a možnost osadit posuvné dveře něčím jiným, než jen dřevěnou klasikou. Toto řešení se hodí do ložnic a dětských pokojů, pracoven i předsíní. Rozveselí den dospělým i dětem bez rozdílu věku a může to být i vhodným dárkem při příležitosti významného životního jubilea.