Zvířátko vám pohlídáme

Pokud se právě chystáte na dovolenou, určitě řešíte, kam s vaším domácím mazlíčkem. A je jedno, zda je to malé roztomilé koťátko, poklidný chameleon nebo rozdováděný pejsek. Kam ho dát, aby o něj bylo dobře postaráno? A abyste se nemuseli bát, že se jim něco stane?

kočka a pes v trávě

Nejlepší volba by byli asi příbuzní. U některých zvířátek je lepší, když je necháte v domácím prostředí a pouze za nimi někdo dochází. Pokud nikoho, kdo by vám hlídal zvířátko nemáte, můžete se třeba poohlédnout ve firmách v okolí, jestli některé hlídání domácích mazlíčků nenabízejí. Existují i přímo hotely, kde se o vaše mazlíčky nejen postarají, ale vyloženě je rozmazlují. Nabízí třeba veterinární kliniku přímo v hotelu, pravidelné procházky a psí salon. Určitě se také podívejte na hodnocení nebo se poptejte někoho, kdo zvířátko na hlídání dává. Dnes je to již zcela normální, tuto službu využívá opravdu každý druhý. Stačí do vyhledávače napsat „hlídání psů“ nebo koček či jakéhokoli jiného zvířátka. Ceny za hlídání v hotelech se opravdu různí, pohybují se již od 150,- Kč až do 500,- Kč za noc. U psů se ceny různí i dle velikostí plemene a také dle toho, kam chcete své zvířátko ubytovat. Může mít třeba velký pokoj nebo také venkovní domeček. U koček je lepší, když se hlídají přímo v místě bydliště, ale i takovou službu samozřejmě různé firmy nabízí. Nejlepší je poohlédnout se po hlídání domácích mazlíčků na internetových stránkách, kde je vše ihned k nalezení.

Např. na stránce doginni.cz můžete vytvořit poptávku na venčení nebo celodenní hlídání, která bude rozeslána všem možným ve vašem okolí, a ti vám posléze napíší svoji nabídku. Stejně tak funguje web hlidacky.cz, který se zaměřuje na hlídání dětí, zvířat i seniorů a také úklid domácnosti. Zde přímo vidíte fotografie potencionálních hlídačů či hlídaček, je zde o nich něco málo napsáno a můžete si vybrat, kdo je vám nejvíce sympatický a oslovit jej. 
spící chameleon

Nejlepší dovolená je ale stejně v kruhu celé rodiny, tedy i s domácím mazlíčkem. Sice podstoupíte jistá omezení, ale určitě to stojí za to. Pokud myslíte, že by váš mazlíček nebyl proti, zkuste dovolenou i s ním. Na takovou dovolenou nezapomenete ani vy, ani mazlíček.