Videokamery

Videokamera je záznamové zařízení, zachycující skutečný děj a ukládající ho do interního či externího úložiště. Funkci natáčení videa má i většina chytrých telefonů, ale to je vhodné spíše pro náhodně zachycené obrázky. Chceme-li plánovaně pořídit kvalitní obrazový záznam, musíme sáhnout po videokameře. Prvním z kroků, podle kterého takový přístroj vybereme, je jeho účel. Máme tři základní druhy kamer.
video kamera JVC
První druh kamer se přidělává na zeď, sloupy a podobná místa a slouží nám jako bezpečnostní kamery pro určitou oblast, kterou má v obraze. Tyto kamery obvykle přenášejí záznam do externího zařízení prostřednictvím drátu, či bezdrátového přenosu a v záznamovém zařízení, obvykle bezpečnostním počítači poté zůstává záznam uložený tak dlouho, dokud ho nevymažeme, nebo nemáme nastaveno, že se má sám vymazat. Mezi bezpečnostní kamery se dají zařadit i minikamery do auta, které obvykle mají určitou paměťovou kartu, na kterou zaznamenávají průběh cesty a v případě nehody je potom jednodušší, určit viníka. Tyto kamerky se v poslední době stávají hitem a vlastní je čím dál tím více řidičů.
Druhý druh kamer používáme k záznamu událostí v životě, jako je například narození potomka, určitý zážitek, například první krůčky našich potomků, různé oslavy a podobně.
video kamera na zeď
Potom tu ještě máme profesionální kamery, které používají filmaři a běžní lidé je nepotřebují, protože jsou příliš drahé a velké.
Kameru je dobré vybírat podle výdrže její baterie, podle rozlišení, které je schopná zachytit i podle velikosti přístroje a paměti. Jinou velikost si vybereme do auta a jinou jako bezpečnostní či osobní kameru. Když už si kupujeme videokameru, je dobré koupit si k ní i přenosnou brašnu, ve které kameru bezpečně uložíme mimo její užívání a při přepravě. Tak, vyberte tu správnou videokameru pro Vás, aby Vám dobře  a dlouho sloužila.