Se solární plachtou se budete v bazénu cítit jako doma

Pokud jde o vodu v bazénu, tak vám každý řekne, že pro dokonalou relaxaci je naprosto nezbytné, aby tato voda byla dokonale čistá. Tak čistá, jak jen je to možné. Ovšem jen málokoho napadne, že k tomu, aby si ve vodě opravdu odpočinul, je dobré, aby měla i optimální teplotu. A v našich klimatických podmínkách a v případě nevyhřívaných bazénů platí, že čím je tato teplota vyšší, tím lépe. Vždyť i v parných letních dnech míváme často pocit, že by nám pár stupňů navíc rozhodně nevadilo.

modrá voda

Jak to tedy zařídit, aby voda v bazénu byla co nejvíce teplá?

Jednou z možností je ohřev vody v nádrži., To je ovšem poměrně nákladná záležitost, tím spíše, pokud jde o venkovní zahradní bazény.
Ovšem druhou, cenově velice přijatelnou možností, která rovněž spolehlivě funguje, je ohřev vody s pomocí slunečního záření. A ten zajistíte, pokud si na svůj bazén pořídíte černou solární plachtu.

Možná jste o takové možnosti doposud ještě neslyšeli, a možná ano, ale měli jste pochybnosti, zda může něco podobného fungovat. Pak vězte, že solární bazénová plachta může teplotu vody v nádrži reálně zvýšit až o několik stupňů celsia oproti stavu, kdybyste ji neměli. A to je vskutku nezanedbatelný rozdíl, který se výrazně projeví na vaší pohodě při koupání!

čirá voda

Navíc, nejedná se o žádnou speciální plachtu pro jednostranné použití, nýbrž o speciální druh krycí plachty. Když si domů pořídíte solární krycí plachtu, tak toho rozhodně nebudete litovat, neboť tak jedním nákupem spojíte příjemné s užitečným. Za prvé budete mít opravdu kvalitní krycí plachtu, bez které se žádný majitel zahradního bazénu neobejde. A za druhé budete mít solární plachtu, která bude vodu v nádrži ohřívat od slunce, tedy zcela zadarmo. Vždyť to jediné, o co se musíte postarat, je, aby plachta ležela přímo na vodní hladině. To způsobí, že se voda přes den ohřeje, ale v noci se naopak neochladí.