5 tipů pro lepší start dne

Zvládnout ráno nebývá jednoduché, obzvlášť pokud se jedná o pracovní den. Přesto ale všichni potřebujeme být fit, dorazit včas do práce, a tam zvládnout co nejlépe fungovat. Aby Vám vše šlapalo jako po drátkách, můžete zkusit zařadit do každodenního programu několik jednoduchých triků. Podívejte se, které z nich by se nejlépe hodily právě Vám.
zdravá snídaně

  1. Hlavně nespěchat.

Někteří jsou sice schopni ihned po zazvonění budíku vyskočit z postele a zahájit ranní rituály, mnozí ale takové štěstí nemají. Pokud po prudším probuzení zakoušíte motání či bolesti hlavy, případně dlouhotrvající únavu a ospalost, zkuste si pár minut posedět se zavřenýma očima, než vyrazíte z postele.

  1. Kávu nahraďte čajem.

Kafe sice vzpruží, ale v konečném důsledku vyvolá ještě větší únavu, která na Vás dopadne v momentě, kdy kofein přestane účinkovat. Navíc působí močopudně a může vyvolat dehydrataci. Čaj je proto mnohem zdravější variantou.

  1. Jednoduché cvičení.

Krátká rozcvička pomůže rozproudit krev a dostat Vás do tempa. Navíc fyzická aktivita podporuje vyplavení endorfinů, které se ráno před prací opravdu hodí.
klasický budík

  1. Rychlá sprcha.

Podobně jako cvičení pomáhá nastartovat funkce oběhové soustavy, a zlepšuje prokrvení mimo jiné i mozku. A pokud začínáte den cvičením, je vhodná i z estetického hlediska. Pokud jste otrlé povahy, můžete si dopřát sprchu studenou, což Vám pomůže posílit imunitu a zlepšit funkci termoregulačního systému.

  1. Nevynechejte snídani.

Pokud v rámci úspory času nesnídáte, vězte, že se toto řešení nevyplatí. Celé tělo, a mozek především, potřebují ke své funkci energii. Pokud organismus tuto energii nedostane, nemůže dostatečně efektivně pracovat. Ze stejného důvodu by ale ranní jídlo mělo být i lehké a snadno stravitelné, zatížit trávení hned po ránu párkem v rohlíku Vám pomůže snad ještě méně, než vůbec nesnídat.