Tyrolské Alpy

Pravým rájem pro vášnivé lyžaře se stala vesnička Ischgl, která leží v oblasti Silvretta Areny. Oblast se nachází mezi Rakouskem a Švýcarskem. Pokud se necháte vyvézt lanovkou na některý vrchol tyrolských Alp, Vaše plíce Vám jen poděkují. Vzduch je tu křišťálově čistý a neobsahuje téměř žádné bakterie. Díky tomu, že se pohoří nachází ve vysoké poloze, je tu sněhová nadílka slíbena od prosince až do dubna.
–         Toto rekreační a lyžařské středisko je vhodné naprosto pro každého.
–         Zdatný lyžař si tu určitě přijde na své a začátečníkovi pomůže zkušený instruktor.
sáňky na sněhu

Na lyžích i na saních

Jestliže si na lyže netroufnete, rozhodně se neostýchejte přivézt s sebou sáňky. Alespoň zapadnete mezi místní obyvatele. Tam totiž tento povoz nechybí v žádné chalupě. V poslední době se dostaly také do horských středisek, kde slouží ke zpestření pobytu zimním turistům. Pro sáňkaře tu byla vytvořena i speciální dráha, která je dlouhá celých šest kilometrů. A není to žádný mírný kopeček, na kterém se budete muset odpichovat pro rychlejší jízdu.
o   Dráha je plná šikmých svahů a kroutivých zatáček.
lyžování v Alpách

Vede i místním lesem. Krom toho na ní můžete zažít neobyčejné dobrodružství. To, když Vás předjede tygr nebo medvěd. Nemusíte se ale bát. Zvířátka jsou jen plyšové masky, které si na sebe pro pobavení berou místní obyvatelé i turisté. Prostě tu platí jedna zásada – hoďte starosti za hlavu a hurá na sáňky.

Večeře jako pro císaře

Až budete unaveni, stačí zajít do některé místní horské restaurace a objednat si z nabízených specialit. Velice oblíbený je tu šnaps z lískových oříšků. Určitě nesmíte vynechat místní specialitu, kterou je Käsespätzle. Za tímto názvem se skrývají selské nudle s horským sýrem. A až Vám doporučí Kaiserschmarrn, tak určitě neodmítejte. Byla by to chyba. Tento dezert měl v oblibě i císař František Josef I.