Vášeň zvaná opalování

Pro mnohé intenzivnější sluneční paprsky jsou dodáním energie. Zvláště po zimním období jsme dychtiví po sluníčku a hltáme první doteky paprsků na naší pokožce. Pro některé je vystavení těla a chytání bronzu doslova posedlostí. Jiní si zase neumí představit léto bez moře a vystavení se slunci na po celou dobu. Jak se praví, musí se nechat nahřát kosti. Samozřejmě, že bez slunce těžko žít a vyhýbat se sebemenšímu slunečnímu pohlazení.

moře

Však je slunce pomocníkem pro tvorbu vitamínu D. Vitamín, který disponuje příznivým účinkem na růst kostí. A to není vše! Vždyť je prokázáno, že slunce má hojivý efekt v případě některých kožních nemocí jako je například lupénka, prospěšný vliv má i na akné. Prioriou je chránit svou pokožku před UV zářením a dodržovat základní zásady bezpečného pobytu na slunci. Jen tak lze předejít k předčasnému stárnutí pokožky a vzniku rakoviny kůže.

léto

Bezpečná a spolehlivá ochrana

  1. Mazat, mazat, mazat a to opravdu dostatečně! Pleť je třeba chránit po celý rok, ideální jsou krémy s UV filtry, mělo by být samozřejmostí takto adekvátně o sebe pečovat, nezapomínat na kosmetické produkty ze sluneční řady a v dostatečné míře aplikovat na pokožku celého těla, určitě adekvátnější volbou jsou vodoodolné neboli nesmývatelné produkty, ale i tak platí – natírat a mazat tělo a to opakovaně!

  1. Byť pro mnohé to bude možná k polemice, ale věřte, že je třeba se náležitě chránit v letních měsících, i když se zrovna nacházíte mimo dosah slznce, tj. pod mraky. I když nebude propalovat slunce svými paprsky, je importantní chránit pokožku za pomoci aplikace přípravku s náležitým ochranným faktorem.

  1. Kritická doba – asi to víme všichni, ale kdo se tímto řídí a dodržuje? Mějte na paměti, že pro svou pokožku uděláte nejvíce, pokud opravdu mezi jedenáctou a patnáctou hodinou omezíte vyhřívání těla na slunci.

pláž

  1. Regenerace – i když se chováte k pokožce zodpovědně a po celý den pobytu na slunci jí dodáváte pomocí aplikace adekvátní přípravky, je třeba vždy večer poskytnout pokožce regeneraci a to v podobě kosmetického produktu určeného po opalování, pokožka potřebuje nejen zklidnit, ale zejména stále hydratovat, nezanedbatelným faktem rovněž je, že prostřednictvím této péče si udržíte opálení po delší časový interval.Nastavujte tvář i tělo slunečním paprskům, ale v rozumné míře!