Noční nakupování

Možná si vzpomínáte na dobu, kdy se začala u jednoho nejmenovaného řetězce rozvíjet nepřetržitá otevírací doba. V současné době již nemají tolik svých hypermarketů otevřeno stále, tak jak bylo na začátku, nicméně se ještě nějaké najdou. Jak se díváte na tuto možnost? Z osobního pohledu to nevidím jako špatnou věc. Několikrát se mi stalo, že jsme se vraceli z výletu nebo jsem končil pozdě v práci a měl jsem možnost se stavit nakoupit. Navíc v nočních hodinách je klid a nakupuje se opravdu pohodlně. I nyní se mi to stává, a tak se vždy stavím po cestě domů v obchodě. Samozřejmě, že jsou na to různé pohledy. Já to beru jako velké plus, které mnohým lidem usnadňuje život. Na druhé straně si myslím, že je to pro obchody nevýdělečné, protože těch pár lidí, co za noc přijede jim asi velké tržby neudělá. Proto se také zřejmě taková prodejní doba omezila opravdu jen na nějaké hypermarkety a v ostatních už není.

Ulička v supermarketu

Někteří z vás mohou namítat, že pro zaměstnance takové obchodu je to zbytečná zátěž, když musí pracovat ještě v noci. Mám známé, kteří v této provozovně pracují a jim to zase vyhovuje, protože je tam zkrátka klid, mohou se věnovat doplňování zboží, případně mají volnější režim. Naopak někteří se právě na noční dokonce těší. Samozřejmě, že pokud je člověk sám, tak mu to asi příliš nevadí, pokud je to někdo, kdo má rodinu, tak je situace jistě jiná a složitější. Zaměstnanci nicméně dostávají za práci v noci také příplatek, a i to je důvod, proč někteří vyhledávají noční pracovní dobu. Jistě zde záleží hodně na přístupu samotného zaměstnavatele k zaměstnancům.

Nákupní galerie

Celkově řečeno si myslím, že tato možnost je dobrou volbou pro všechny, kteří zkrátka nemají přes den čas si nakoupit. Ti jistě ocení tuto variantu. Využít můžete klasické nakupování, jen s tím rozdílem, že zboží, které si necháváte vážit u pultu, tak v noci s tímto nepochodíte. Pultový prodej například sýrů a uzeniny, masa je omezen většinou do 22 hodin. Nicméně to není na překážku, jelikož si můžete koupit balené. I pečivo v noci najdete, protože vlastní pekárna funguje i ve večerních hodinách