Exotika v podzimních měsících

Listopad je měsíc, kdy začíná sezona exotických dovolených, pobytů a zájezdů v destinacích, které jsou cestovními kancelářemi označovány za zimní, ačkoli je v těchto oblastech stejně, jako v letní sezoně v jižní Evropě a ve středomoří. Každým rokem přibývá turistů, kteří si nepřejí jenom se válet u moře nebo v areálu hotelu, ale přejí si vyrazit za exotikou, sportovat, poznávat, aktivně se podílet a mít z dovolené netradiční zážitky a fotografie, kterými by se mohli v českých luzích a hájích pochlubit.

Tradiční destinace
Každoročně se od konce října či od listopadu chystají Češi do exotických zemí, do kterých se nedoporučuje jezdit v naší letní sezoně pro příliš vysoké teploty. Mezi nejatraktivnější státy letos patří:


1.       Thajsko
2.       Mexiko
3.       Kuba
4.       Dominikánská republika
5.       Spojené arabské emiráty
6.       Keňa
7.       Zanzibar
8.       Maledivy

Chevrolet na Kubě

Avšak nejde jenom o to, válet se na pláži a užívat si volno a nic nedělání, ale také pzat cizí kulturu, gastronomii či přírodu, a je to přirozené. Pokud turisté cestují takovou dálku a ocitnou se v zajetí odlišného okolí, než je to, na které jsou zvyklí, chtějí vidět a poznávat a zažít co nejvíce. Proto se začaly v nabídkách pobytových zájezdů objevovat i  kombinace poznávacího zájezdu.

Kam se tedy dá vyrazit v zimních měsících a které destinace se všeobecně doporučují? Máme pro vás seznam inspirace.

1.       Jestli toužíte po adrenalinu, navštivte Keňu
Bohužel, připravte se na to, že hotely, pokud si pořádně nepřiplatíte, nejsou nikterak kvalitní. Obecně platí, že čím blíže pláži se nacházíte, tím lepší a luxusnější hotel budete mít k dispozici. A kde že si můžete zvednout adrenalin? Pokud se rozhodnete, že navštívíte safari. Právě návštěva africké savany je nejčastějším lákadlem pro turisty, kteří navštíví buďto Keňu nebo sousední Zanzibar – ten je však mnohem luxusnější než je Keňa. Zájezd tedy kombinuje první dny strávené ranním vstáváním a projížďkou po safari, a druhá polovina se odehrává na plážích.
hotel kuba
2.       Kubánská riviéra
Čeští turisté si také velmi oblíbili pláže Kuby, které se nacházejí podél letoviska Varadero. Jsou dlouhé asi  dvacet kilometrů a vstup do hloubky moře je velmi pozvolný, což je velmi příjemné na lenošení a opalování, ale také pro vodní sporty, kterých Kuba nabízí nespočet. Stejně jako nabízí jiné vyžití v podobě evropsky velmi příjemných hotelových doprovodných programů, které zahrnují bary, noční zábavu, potápění a jiné atrakce.