Nebankovní finanční produkty

Žádost o úvěr v klasické bance provází mnoho dokazování, jasně stanovený cíl čerpání a omezení, která mnoho lidí od půjčky odradí. To, na co žadatel finance využije, by přitom mělo záležet čistě na něm do doby, dokud půjčku řádně splácí. Bohužel tomu tak není a standardní úvěry u bank jsou svázány se spoustou omezení a překážek. Trh proto na tento problém zareagoval a existují firmy, které poskytují takzvané nebankovní hypotéky. Tyto úvěry mají výrazně přívětivější podmínky a peníze lze využít na cokoliv.

obrázek domečků

Nejčastější využití financí z mimobankovních úvěrů:

  • Rozjezd podnikání
  • Problémy s dluhy a exekucemi
  • Pořízení nového bydlení
  • Pořízení nového automobilu
  • Expanze podnikání

U všech těchto využití banky vyžadují prověření bonity, kontrolu registru dlužníků nebo vlastní hotovost což je pro mnoho žadatelů nepřekonatelným problémem. Neúčelová hypotéka vyžaduje pouze jediné a to vlastní nemovitost, která slouží jako zástava. Čerpat finance lze přitom takřka okamžitě a jedná se proto i o skvělý způsob, jak se dostat z finančních problémů. Délku splácení si žadatel nastaví dle svých preferencí a úroky se pohybují v podobné výši jako u klasických úvěrů na bydlení.

podpis smlouvy

Vlastnictví není podmínkou

Nemovitost, která je využita jako zástava, přitom nemusí být ani ve vlastnictví žadatele. Ručit lze i domem nebo bytem třetí osoby a lze proto využít majetek v rodině k vyřešení akutních finančních potíží. Lze se tak vyhnout zdlouhavému přepisování nemovitosti, které může zabrat i několik měsíců a obnáší spoustu papírování. Jediné, co je potřeba, je souhlas vlastníka a vlastní sen o podnikání nebo bydlení se během krátké doby může stát skutečností. Nebankovní půjčky navíc v mnoha případech nabízí i možnost předčasného splacení a je tak možné se dostat z potíží během několika let bez nutnosti exekuce.