Nezapomeňte na vaši zahradu nainstalovat


Poslední červnový týden proběhnou na zahradě u vašeho domuposlední přípravy na příjezd vnoučat. Jako každoročně u vás stráví první dva týdny prázdnin. Nejdříve pečlivě pokosíte trávník, aby byl připraven na jejich každodenní aktivity pod širým nebem. V rohu zahrady, v místě, kde začíná přilehlý lesík, zbudujete jejich letní sídlo. Týpí, ve kterém tráví celou dobu pobytu. Necháte vyvětrat spací pytle a zkontrolujete stav nafukovacích matrací.

stan

Tábořiště, které slouží jako polní kuchyně, s centrálním grilem uprostřed, stačí jenom očistit od spadaného listí z krycí plachty. Zimu přežilo bez úhony. Všechna vnoučata ráda hrají stolní tenis, tak pod přístřeškem roztáhnete starý pingpongový stůl. U něho budou po celou dobu probíhat turnaje, ke kterým se postupně přidávají všechny děti ze sousedství. Na badmintonové zápasy stačí natáhnout síť mezi dva vzrostlé stromy. Zahradní bazén je naplněn vodou a čeká na první plavce. Solární ohřev zvýšil teplotu vody o tři stupně, a tak už v posledních červnových dnech dosahuje dvaceti pěti stupňů.
 
bazen

Žádaného společníka

 
Po zkušenostech z loňského roku jste se rozhodli k bazénu připojit nové zařízenísolární sprchu. Inspiraci jste našli na internetových stránkách, vtipně uvedenou jako – žádaný společník na vaší zahradě. Měla by vám ušetřit starosti s čistotou vody v bazénu. Při množství dětí, které se během prázdnin v něm koupou, bylo obtížné ji udržet po celou dobu v průzračném stavu.

sprcha

Drobné nečistoty, které se do ní dostanou z bosých nohou, běhajících po trávníku, vyžadovaly každodenní práci s bazénovým vysavačem a zvýšení přísunu chemických prostředků. Už po její instalaci jste využili její blahodárné služby. Solární sprcha je zařízení, kdy sluneční paprsky ohřejí protékající vodu a ve výsledku je příjemně ohřátá. Během léta se dá využít i na každodenní sprchování.