S CK nebo na vlastní pěst

Praví cestovatelé by s cestovní kanceláří nikdy nikam nevyrazili. Ale kdo z nás je pravý cestovatel. Většinou si chceme odpočinout od práce a strávit pár hezkých dní nebo týdnů se svojí rodinou nebo s partnerem. A málokdo má čas trávit hodiny a hodiny plánováním trasy, rezervováním ubytování a vyhledáváním výletních cílů. To už je mnohem pohodlnější si nechat zájezd naservírovat v hotové podobě od CK. Nebo ne?

turecko

Hlavní roli bude hrát nejspíš destinace, do které se chystáte a taky vaše jazyková vybavenost. Myslím tím, kolik a jaké cizí jazyky znáte a umíte se v nich dorozumět. Díky internetu se nám možnosti v rámci plánování dovolené hodně rozrostly a najít si ubytování nebo rezervovat co nejlacinější letenku již není problém. Ale chce to ten čas. A ten ne každý má.

Osobně upřednostňuji pro poznávací dovolenou cestovní kancelář a pobytovou si zařídit na vlastní pěst. Nebo kombinovaně. Dopravu sám a ubytování přes CK. Přeci jen vám tam již doporučí vhodný hotel podle vašich představ. Na internetu může něco vypadat nádherně a realita je pak jiná. Ani na recenze se nedá úplně spolehnout, lidé mají velmi odlišné nároky.

plantáže

Naplánovat si sám poznávací dovolenou už chce opravdu hodně hledání a pročítání internetu, aby vám neutekly nějaká zajímavá místa a taky abyste se nepohybovali jenom po těch nejznámějších, kam se hrnou další davy turistů. Existují cestovní kanceláře, které vám nabídnou alternativy, ne tak známé, ale stejně krásné a zajímavé. A kolikrát narazíte na opravdu dobrou partu, ve které třeba najdete nové přátele, se kterými se budete i po uplynutí zájezdu stýkat. Mně se takto osvědčila cestovní kancelář Kudrna z Brna. Mohu každému doporučit. Určitě dobrá volba je to pro lidi, kteří cestují sami bez partnera. Takových je vás víc a na zájezdech přes CK zapadnete do kolektivu a více si to užijete.