Zajímavé místo

Nejdříve se nechte nalákat na to, co na vás čeká v okolí apartmánů. V létě je to přehrada Pastviny. Krásné místo v Orlických horách, nedaleko Brány do Čech. Přes celý rok pak můžete navštívit Kralický Sněžník. Sportovní areál Dolní Morava, který leží pod ním. Za zajímavost stojí i Velké Losiny, proslulé nejen svými termálními lázněmi, ale také zámkem, s velice temnou historií. Na něm se kdysi odsuzovali k smrti upálením lidé, v rámci čarodějnických procesů. V Losinách ještě zůstaneme. Je zde i zajímavé muzeum papíru. Ručního papíru. Ten se zde ostatně vyrábí dodnes.

krásná příroda

Při pobytu zde však nemusíte vždy někam cestovat. Zajímavostí i atrakcí je zde plno a jsou dosažitelné i pěšky. Třeba rozhledna na Suchém vrchu, nebo dělostřelecká tvrz Bouda. Ta vznikla v rámci výstavby předválečného opevnění a je v ní stálá, a velice zajímavá expozice.

Abyste se dostali pohodlně na lehce zvlněný hřeben, můžete využít lanové dráhy, která na vás čeká kousek od apartmánu, ve kterém budete bydlet. Tato lanová dráha vede na Bukovou horu. Z druhé strany kopce vede rovněž lanovka, která má dolní stanici v obci Čenkovice. Propojení těchto obcí přes Bukovou horu nabízí řadu sportovního využití jak v létě, tak v zimě.

Cyklistické vyžití

Jak jsem již psal, kousek od lanovky v Mlynickém dvoře nabízí obec Červená Voda ubytování. Jde o penzion s plně vybavenými apartmány. Tyto apartmány jsou ve velikostech odpovídajících velikostně bytům 2+kk a 3+kk. Kromě místa na přespání jsou vybaveny rovněž vlastním, prostorným sociálním zařízením, kde nechybí splachovací WC a umyvadlo. V každém apartmánu je rovněž plně vybavená kuchyně s lednicí, sporákem s troubou, mikrovlnkou a varnou konvicí. Všichni ubytovaní se vejdou k velkému jídelnímu stolu. Nechybí ani pohodlná sedačka a křesílka, ze kterých můžete sledovat pořady v televizi. V každém pokoji je odpovídající počet pohodlných postelí.