Muži a hygiena

Hygiena dříve nepatřila mezi mužské zájmy, a proto začali říkat, že správný muž má být cítit už z dálky. To je ale nechutná hloupost, která snad neplatila ani před lety. Komu by přišel přitažlivý zápach a špína? Dnešní doba je taky plná extrémů, a to i v oblasti hygieny. Některé magazíny a weby nabádají muže naopak k tomu, aby byli čistotnější snad více než ženy. Tak jako u všeho je potřeba řídit se heslem “všeho s mírou”. Pánové, skutečně není potřeba, abyste byli vymydlení víc než vaše žena. Ale…

muž ve sprše

Je s podivem, že i v současnosti při všudypřítomné osvětě a reklamě najdeme spoustu mužů, kteří pomalu neznají význam slova hygiena. Na straně druhé právě reklamy způsobily to, že někteří muži to až s hygienou přehání, a jejich polička s kosmetikou je mnohdy o dost větší než ta ženská. Svět ale není černobílý, a proto není třeba nic přehánět. Základ by ale měl dodržovat každý, protože sprcha a používání deodorantů prostě nebolí.

Hygiena není věda
Zásady hygieny se učí už na základní škole, takže těžko říct, proč je pro mnohé dospělé mže takový problém. Ano, nepříliš čistotné jedince najdeme i mezi ženami, ale ženy nikdy v historii nebyly vedené k tomu, aby se o sebe nestaraly. Naopak spousta starších magazínů pro ženy na ně apelovala, aby se o sebe staraly a líbily mužům. Docela ironie, že ženy mají být čisté a voňavé, aby se líbily mužům, kteří o sebe příliš dbát nemusí.

pánský deodorant

Sprcha, čištění zubů a čištění nehtů by měl být naprostý základ toho, co pro sebe každý dělá. Není to nic těžkého a zvládají to i malé děti, není tedy důvod k tomu hygienu zanedbávat. Pánové, nemusíte vonět jako chodící parfumerie a nemusíte používat make-up, ale dbejte o sebe v jakémkoliv věku. Vám by se taky nelíbila žena se špinavými nehty nebo ztvrdlými patami, proto nezapomínejte pečovat o své tělo, a určitě se vy sami budete cítit lépe.