Sváteční dekorace ze šišek

Z obyčejných šišek je možné vytvořit krásné podzimní, ale také vánoční dekorace. Při procházkách lesem, anebo okolo zahrádek si nasbíráte zcela jistě množství šišek do zásoby.  K vytvoření svátečních dekorací se dají využít v podstatě jakékoliv šišky. K aranžování dekorací se využívají potom nejčastěji čtyři druhy šišek, jako jsou například šišky z borovice černé. Tyto šišky mají černohnědou barvu, na okrajích béžovou.
šišky borovice
Šišky z borovice je možné bělit. Na dekoracích vypadají vždy velmi působivě a je možné z nich vytvářet velice efektní doplňky.
v  Než z nich ale započnete cokoliv vytvářet, je třeba všechny šišky nechat dobře vyschnout, aby se rozevřely. Jako nejrychlejší způsob vyschnutí šišek je jednoduše je vysušit v troubě. Všechny šišky poskládejte na plech, který nejprve vyložíte pečícím papírem. Potom ponecháte šišky v troubě přibližně hodinu při sto šedesáti stupních vypékat. Šišky budou potom krásně rozvinuté.
dřevní houby a mech

Barvení šišek

Šišky můžete na dekorace ponechat i v jejich přírodní barvě, ale můžete je také různými způsoby obarvit. Například je možné nabarvit šišky:
v  Obyčejnými temperovými barvami. Měkkým štětcem nanášejte barvu na šišky, i do všech jejich záhybů. 
v  Šišky je možné rovněž vybělit pomocí Sava na bělení prádla. Nejprve do kýble vložte šišky, jako závaží na zatížení použijte například cihly a následně nalijte na šišky, Savo. Šišky by měly být zcela ponořené. Po dvaceti čtyřech hodinách šišky vyjměte a opláchněte ve vodě.

Věnec ze šišek

v  Nejprve je třeba na věnec ze šišek si připravit korpus. Ten může být vyrobený z polystyrenu, anebo slámy.
v  Šišky budete na korpus postupně lepit. Jako prvními je třeba začít většími šiškami, které budete nalepovat po obvodu věnce.
v  Okolo větších šišek potom lepte šišky malé. Ty nejmenší šišky umisťujte až k vnitřnímu obvodu věnce.