GBOB Czech Republic

Časté otázky

Q:Kdo se může zúčastnit soutěže?
A:Každá hudební kapela s vlastní autorskou muzikou, bez ohledu na žánr, která splní podmínky soutěže a má světu co ukázat.
Q:Můžu si na www.gbob.cz vytvořit profil, aniž bych se chtěl registrovat do soutěže?
A:Ano. Gbob.cz není jenom soutěžní platformou, je i globálním prostorem otevřeným všem kapelám, které muzika baví, chtějí o ní mluvit, sdílet a hodnotit.
Q:Jak můžu hlasovat?
A:Hlasovat můžeš nepřetržitě, až do 6. prosince 2015. Vždy týden před konáním regionálního a finálového kola sečteme všechny hlasy a kapely s nejvyšším počtem SMS hlasů necháme živě vystupovat a bojovat o přízeň poroty. Pokud tvoje oblíbená kapela nepostoupí do nominace regionálního soutěžního kola, pořád jí absolutní počet SMS hlasů může katapultovat přímo do národního finálového kola.
Q:Do kterého regionu mám svou kapelu přihlásit?
A:Je v tom i trochu taktiky a strategie, ale hlavním parametrem je místo, kde se kapela cítí jako doma.
Q:Mohu přihlásit kapelu do více regionů?
A:Tudy cesta nevede. V jednom ročníku může každá kapela soutěžit jen jednou, za jeden jediný region.
Q:Zavazuje se kapela svou účastí v soutěži nějakým způsobem pořadateli?
A:Musí se zavázat k tomu, že svým projevem nebude propagovat násilí, diskriminaci, porušování lidských práv a pod. Že nebude porušovat zákony České republiky a naopak bude respektovat pravidla soutěže, se kterými souhlasila. Doporučuji si pravidla pořádně přečíst.
Q:Bude v regionálním kole zajištěno ozvučení?
A:Zvukař i ozvučení bude zajištěno ve všech soutěžních kolech.
Q:Jak označím píseň jako soutěžní? Mohu ji v průběhu soutěže obměňovat?
A:Při uploadu zvolíš "Nahrát soutěžní píseň". Soutěžní skladbu obměňovat můžeš, počítej ale s tím, že vždy přijdeš o všechny doposud získané hlasy.
Q:Jestliže jsem se nekvalifikoval do regionálního kola, mám šanci se zúčastnit finále?
A:Ano. S regionálním kolem SMS hlasování nekončí. Naopak! Kapely, které nebyly nominovány do regionálního kola nebo v regionálním kole neuspěly pokračují v soutěži dál, jejich SMS hlasy se stále přičítají. Kapela jen přichází o možnost vystoupit v regionálním kole živě před porotou a být přímo zvolen do finále.
Q:Kolik mě bude stát účast v soutěži?
A:Soutěžní registrace je bezplatná. Pouze kapela účastnící se regionálního večera hradí tzv. startovné, poplatek za účast v soutěži (400 Kč na kapelu). Účastnit se regionálního kola znamená především zahrát si živě, využít možnosti získat zpětnou vazbu ODBORNÉ POROTY, feedback od lidí z hudební branže, objevit se s kapelou či singlem na Óčku a dostat se do národního finále.
Q:Jak je zajištěna komunikace s pořadatelem?
A:Standartně přes web GBOB a FB GBOB nebo na emailu anna@gbob.cz
REKLAMA