GBOB Czech Republic

O soutěži

Projekt The Global Battle of the Bands (GBOB - globální souboj kapel) je největší mezinárodní soutěž hudebních skupin ve světě, která se zaměřuje na podporu autorské tvorby. Tento projekt existuje a funguje v dalších třech desítkách zemí světa již od roku 2004. Soutěž je otevřena všem kapelám bez ohledu na věk jejich členů, na žánr, který skupina hraje, a bez ohledu na to, zda se jedná o profesionální či amatérské hudebníky. V roce 2015 se již potřetí otevřela GBOB stage i kapelám české hudební scény.

 

GBOB CZ jako jediná obohacuje soutěž o vlastní webové stránky www.gbob.cz, které jsou víc než jen soutěžní platformou, jsou globálním prostorem otevřeným všem hudebním kapelám, které chtějí nezávisle sdílet svou autorskou tvorbu, komentovat, informovat, hodnotit, podporovat, spoluvytvářet a především vylepšovat české hudební prostředí.

 

Stejně jako v ostatních zemích i u nás v ČR probíhají SOUTĚŽNÍ KOLA nejprve na regionální úrovni, a to na podzim od října do prosince. Celá soutěž vrcholí v prosinci národním finále v Praze. Vítěz národního finálového kola postupuje do světového finále, kde se spolu s finalisty dalších zúčastněných zemí utká o titul nejlepší světové kapely roku.

 

Soutěžní registrace je bezplatná. Pouze kapela účastnící se regionálního večera hradí tzv. startovné, poplatek za účast v soutěži (400 Kč na kapelu). Účastnit se regionálního kola znamená především zahrát si živě, využít možnosti získat zpětnou vazbu ODBORNÉ POROTY, feedback od lidí z hudební branže, objevit se s kapelou či singlem na Óčku a dostat se do národního finále. 

 

SDĚLENÍ KE ČTVRTÉMU ROČNÍKU GBOB CZ 

átelé, kamarádi gbobu,


od roku 2013 jsme svůj čas, pozornost a většinu svých sil věnovali v podzimních měsících roku vždy realizaci regionálních soutěžních kol gbobu, abychom v prosinci mohli vyhlásit vítěze a v roce následujícím s ním odjet na mezinárodní finále do Chiang Mai, Osla či Berlína. Pracujeme na čtvrtém ročníku, ale nebude to letos. Pro nás první podzim bez gbobu ale s vyhlídkou, že když se zadaří, naši partneři k nám budou štědří a mezinárodní pořadatelé spolupracující, mohli bychom si čtvrtý ročník střihnout hned z jara a vítěznou kapelu poslat ještě v létě do Atén. Do té doby se můžete na gbob.cz stále registrovat, zasílat nám podněty, zmínit se o gbobu svým přátelům a gbob tak podpořit.

Děkujeme, že spolu s námi podporujete autroskou tvorbu českých hudebních skupin! GBOB tým

  

Kapela musí splňovat jen 3 pravidla

  1. 1) musí hrát vlastní muziku
  2. 2) nesmí pro ni být problém vystupovat živě
  3. 3) má 2 - 8 členů

Zaregistrovat kapelu

Výhra

Vítěz světového finále obdrží hlavní cenu v hodnotě

100.000 USD

a to částečně ve finančních prostředcích a částečně v tzv. "band development package", zahrnujícím např. nahrávací časy ve světových studiích, management mezinárodní tour, kontrakt s produkcí, kontrakt s vydavatelstvím.

 

Pro vítěze lokálního kola máme ale připraveny taktéž

ZAJÍMAVÉ CENY

REKLAMA